Клітинка до клітинки, копійка до копійки…

Багато східних історичних джерел вказують на те, що шахи було винайдено в Індії, при цьому історики посилаються на легенду про винахідника шахів.

Легенда розповідає про те як один індійський король схотів винагородити винахідника шахів який проживав на його землях. На той час в шахи грало вже дуже багато людей. І свої стратегії люди втілювали не на полі бою, а на шахових дошках. Вражений впливом та самою грою що дозволяла створювати неймовірну кількість комбінацій для перемоги, король викликав у свій палац цього винахідника.

 

Цим винахідником виявився науковець, що жив на гроші, що давали йому учні. Король вирішив винагородити його за чудову гру і сказав, що той може просити в нього виконати найсміливіші бажання. Винахідник попросив щоб король поклав на першу клітинку - 1 пшеничне зерно, на другу клітинку - 2 зерна, на третю – 4, на четверту 8, і так далі за кожну клітинку шахової дошки. Король сказав що він отримає зерно за кожну із 64 клітинок дошки,за кожну у двічі більше за попередню. Але сказав що таке дріб’язкове прохання негідне його щедрості, і наказав йому йти, а слуги принесуть йому його мішок пшениці.

Проте математики короля рахували кількість зерна цілий день і ніч. І лише зранку до короля прийшов найкращий його математик і сказав, що число зерен яке хоче отримати винахідник дуже велике. Король впевнено сказав, що яким би не було число, його житниці не збідніють якщо він виконає свою обіцянку. Та коли математик назвав число стало зрозуміло, що такої кількості зерна немає ні в кого. Ось це число 18 446 744 073 709 551 615. Як відомо кубічний метр пшениці вміщує приблизно 15 мільйонів зерен. Тобто все зерно зайняло б 12 000 км3. Цього вистачить щоб прокласти дорогу із зерна від Землі до Сонця і назад.

Невідомо чи ця легенда правдива. Але ми б хотіли, щоб ви завжди знали та цінували свої здобутки, не дивлячись на недалекоглядні висловлювання незнайомців.

Цінуйте те, що маєте та створюйте нові цінні речі разом з нами.

^ Наверх